  • Mfr # K0122.93A41X15
  • Zoro # G7341857
Color
Black
Diameter
21mm
Height
41.5mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
K0122.93A41X15
Diameter
21mm
Height
41.5mm
Length
80mm
Screw Length
15.00mm
Thread Size
3/8"-16
Overall Length
91 mm
Overall Height
73.5 mm
Width
0.83"
Thread Length
15 mm
Handle Length
80 mm
Hub Height
41.5 mm
Handle Height - Maximum
58.5 mm
Handle Height - Minimum
54.5 mm
Details
Color
Black
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Zinc, Components Material Steel, Color Black, Thread Size 3/8 In.-16, Thread Standard UNC, Screw Length 15.00mm, Overall Height 73.5 mm, Overall Length 91 mm, Thread Type External, Standards DIN EN 12844, DIN EN ISO 4753, RoHS, Mounting Type Threaded Stud, Finish - Machining Powder Coated