  • Mfr # K0122.93A41X30
  • Zoro # G7342268
Diameter
21mm
Height
41.5mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
K0122.93A41X30
Diameter
21mm
Height
41.5mm
Length
80mm
Screw Length
30.00mm
Overall Length
91 mm
Overall Height
88.5 mm
Width
0.83"
Hub Height
41.5 mm
Handle Height - Minimum
54.5 mm
Handle Height - Maximum
58.5 mm
Thread Length
30 mm
Handle Length
80 mm
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Zinc, Components Material Steel, Color Black, Thread Size 3/8 In.-16, Thread Standard UNC, Screw Length 30.00mm, Overall Height 88.5 mm, Overall Length 91 mm, Thread Type External, Standards DIN EN 12844, DIN EN ISO 4753, RoHS, Mounting Type Threaded Stud, Finish - Machining Powder Coated