  • Mfr # K0122.93101X60
  • Zoro # G7291271
Color
Black
Diameter
21mm
Height
41.5mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
K0122.93101X60
Diameter
21mm
Height
41.5mm
Length
80mm
Screw Length
60.00mm
Thread Size
M10
Overall Length
91 mm
Overall Height
118.5 mm
Width
0.83"
Handle Height - Minimum
54.5 mm
Thread Length
60 mm
Handle Length
80 mm
Hub Height
41.5 mm
Handle Height - Maximum
58.5 mm
Details
Color
Black
Knob Type
Clamp Knob
Material
Diecast Zinc, Steel
Thread Standard
Metric
Measurement System
Metric
Thread Material
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Zinc, Components Material Steel, Color Black, Thread Size M10, Thread Standard Metric, Screw Length 60.00mm, Overall Height 118.5 mm, Overall Length 91 mm, Thread Type External, Standards DIN EN 12844, DIN EN ISO 4753, RoHS, Mounting Type Threaded Stud, Finish - Machining Powder Coated