  • Mfr # K0122.0A03X20
  • Zoro # G7310250
Color
Silver
Diameter
13mm
Finish
Black Oxide (Parts), Powder Coated, Satin (Body)
Height
24.5mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
K0122.0A03X20
Diameter
13mm
Height
24.5mm
Length
30mm
Screw Length
20.00mm
Overall Length
37 mm
Overall Height
53 mm
Width
0.51"
Thread Length
20 mm
Details
Color
Silver
Finish
Steel
Finish - Machining
Powder Coated
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Zinc, Components Material Steel, Color Silver, Thread Size #10-24, Thread Standard UNC, Screw Length 20.00mm, Overall Height 53 mm, Overall Length 37 mm, Thread Type External, Standards DIN EN 12844, DIN EN ISO 4753, RoHS, Mounting Type Threaded Stud, Finish - Machining Powder Coated