  • Mfr # K0122.0A02X25
  • Zoro # G7310366
Color
Orange
Diameter
13mm
Finish
Black Oxide (Parts), Powder Coated, Satin (Body)
Height
24.5mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
K0122.0A02X25
Diameter
13mm
Height
24.5mm
Length
30mm
Screw Length
25.00mm
Overall Length
37 mm
Overall Height
58 mm
Width
0.51"
Thread Length
25 mm
Handle Length
30 mm
Handle Height - Maximum
33 mm
Handle Height - Minimum
30 mm
Hub Height
24.5 mm
Details
Color
Orange
Finish
Teardrop
Finish - Machining
Powder Coated
Steel
Measurement System
Inch
Thread Material
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Zinc, Components Material Steel, Color Orange, Thread Size #10-24, Thread Standard UNC, Screw Length 25.00mm, Overall Height 58 mm, Overall Length 37 mm, Thread Type External, Standards DIN EN 12844, DIN EN ISO 4753, RoHS, Mounting Type Threaded Stud, Finish - Machining Powder Coated