  • Mfr # K0122.0A03X35
  • Zoro # G7270177
Color
Silver
Diameter
13mm
Finish
Black Oxide (Parts), Powder Coated, Satin (Body)
Height
24.5mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
K0122.0A03X35
Diameter
13mm
Height
24.5mm
Length
30mm
Screw Length
35.00mm
Overall Length
37 mm
Overall Height
68 mm
Width
0.51"
Thread Length
35 mm
Details
Color
Silver
Finish
Zinc
Finish - Machining
Powder Coated
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Zinc, Components Material Steel, Color Silver, Thread Size #10-24, Thread Standard UNC, Screw Length 35.00mm, Overall Height 68 mm, Overall Length 37 mm, Thread Type External, Standards DIN EN 12844, DIN EN ISO 4753, RoHS, Mounting Type Threaded Stud, Finish - Machining Powder Coated