  • Mfr # K0122.0A26X20
  • Zoro # G7359171
Color
Silver
Diameter
13mm
Finish
Black Oxide (Parts)
Height
24.5mm
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
K0122.0A26X20
Diameter
13mm
Height
24.5mm
Length
30mm
Screw Length
20.00mm
Thread Size
1/4"-20
Overall Length
37 mm
Width
0.51"
Overall Height
53 mm
Thread Length
20 mm
Details
Color
Silver
Finish
Black Oxide (Parts)
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Zinc, Components Material Steel, Color Silver, Thread Size 1/4 In.-20, Thread Standard UNC, Screw Length 20.00mm, Overall Height 53 mm, Overall Length 37 mm, Thread Type External, Standards DIN EN 12844, DIN EN ISO 4753, RoHS, Mounting Type Threaded Stud