  • Mfr # K0122.0A23X45
  • Zoro # G7360398
Color
Silver
Diameter
13mm
Finish
Black Oxide (Parts), Powder Coated, Satin (Body)
Height
24.5mm
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
K0122.0A23X45
Diameter
13mm
Height
24.5mm
Length
30mm
Screw Length
45.00mm
Thread Size
1/4"-20
Overall Length
37 mm
Width
0.51"
Overall Height
78 mm
Thread Length
45 mm
Details
Color
Silver
Finish
Teardrop
Finish - Machining
Powder Coated
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Zinc, Components Material Steel, Color Silver, Thread Size 1/4 In.-20, Thread Standard UNC, Screw Length 45.00mm, Overall Height 78 mm, Overall Length 37 mm, Thread Type External, Standards DIN EN 12844, DIN EN ISO 4753, RoHS, Mounting Type Threaded Stud, Finish - Machining Powder Coated