  • Mfr # K0122.0046X30
  • Zoro # G7299227
Color
Silver
Diameter
13mm
Finish
Black Oxide (Parts), High-Gloss Chrome (Body), Powder Coated
Height
24.5mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
K0122.0046X30
Diameter
13mm
Height
24.5mm
Length
30mm
Screw Length
30.00mm
Thread Size
M4
Overall Length
37 mm
Width
0.51"
Overall Height
63 mm
Thread Length
30 mm
Details
Color
Silver
Finish
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Zinc, Components Material Steel, Color Silver, Thread Size M4, Thread Standard Metric, Screw Length 30.00mm, Overall Height 63 mm, Overall Length 37 mm, Thread Type External, Standards DIN EN 12844, DIN EN ISO 4753, RoHS, Mounting Type Threaded Stud