  • Mfr # K0122.0042X30
  • Zoro # G7270335
Color
Orange
Diameter
13mm
Finish
Black Oxide (Parts), Powder Coated, Satin (Body)
Height
24.5mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
K0122.0042X30
Diameter
13mm
Height
24.5mm
Length
30mm
Screw Length
30.00mm
Thread Size
M4
Overall Length
37 mm
Overall Height
63 mm
Width
0.51"
Hub Height
24.5 mm
Thread Length
30 mm
Handle Height - Maximum
33 mm
Handle Height - Minimum
30 mm
Handle Length
30 mm
Details
Color
Orange
Finish
Metric
Finish - Machining
Powder Coated
Steel
Thread Material
Measurement System
Metric
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Zinc, Components Material Steel, Color Orange, Thread Size M4, Thread Standard Metric, Screw Length 30.00mm, Overall Height 63 mm, Overall Length 37 mm, Thread Type External, Standards DIN EN 12844, DIN EN ISO 4753, RoHS, Mounting Type Threaded Stud, Finish - Machining Powder Coated