  • Mfr # K0122.0052X45
  • Zoro # G7330587
Color
Orange
Diameter
13mm
Finish
Black Oxide (Parts), Powder Coated, Satin (Body)
Height
24.5mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
K0122.0052X45
Diameter
13mm
Height
24.5mm
Length
30mm
Screw Length
45.00mm
Thread Size
M5
Overall Length
37 mm
Width
0.51"
Overall Height
78 mm
Height (In.)
0.97
Handle Height - Minimum
30 mm
Handle Height - Maximum
33 mm
Hub Height
24.5 mm
Handle Length
30 mm
Thread Length
45 mm
Details
Color
Orange
Finish
Metric
Finish - Machining
Powder Coated
Zinc
Thread Material
Measurement System
Metric
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Zinc, Components Material Steel, Color Orange, Thread Size M5, Thread Standard Metric, Screw Length 45.00mm, Overall Height 78 mm, Overall Length 37 mm, Thread Type External, Standards DIN EN 12844, DIN EN ISO 4753, RoHS, Mounting Type Threaded Stud, Finish - Machining Powder Coated