  • Mfr # K0122.1A06X30
  • Zoro # G7310661
Color
Silver
Diameter
13mm
Finish
Black Oxide (Parts)
Height
24.5mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
K0122.1A06X30
Diameter
13mm
Height
24.5mm
Length
40mm
Screw Length
30.00mm
Thread Size
#10-24
Overall Length
47 mm
Overall Height
64 mm
Width
0.51"
Thread Length
30 mm
Details
Color
Silver
Finish
Black Oxide (Parts)
Thread Standard
UNC
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Zinc, Components Material Steel, Color Silver, Thread Size #10-24, Thread Standard UNC, Screw Length 30.00mm, Overall Height 64 mm, Overall Length 47 mm, Thread Type External, Standards DIN EN 12844, DIN EN ISO 4753, RoHS, Mounting Type Threaded Stud