  • Mfr # K0122.1A26X15
  • Zoro # G7299735
Base Dia. (In.)
0.39
Color
Silver
Diameter
13mm
Finish
Black Oxide (Parts)
Height
24.5mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
K0122.1A26X15
Base Dia. (In.)
0.39
Diameter
13mm
Height
24.5mm
Length
40mm
Screw Length
15.00mm
Thread Size
1/4"-20
Overall Length
47 mm
Height (In.)
0.97
Width
0.51"
Overall Height
49 mm
Thread Length
15 mm
Details
Color
Silver
Finish
Black Oxide (Parts)
Thread Standard
UNC
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Zinc, Components Material Steel, Color Silver, Thread Size 1/4 In.-20, Thread Standard UNC, Screw Length 15.00mm, Overall Height 49 mm, Overall Length 47 mm, Thread Type External, Standards DIN EN 12844, DIN EN ISO 4753, RoHS, Mounting Type Threaded Stud