  • Mfr # K0122.1A03X45
  • Zoro # G7310521
Color
Silver
Diameter
13mm
Finish
Black Oxide (Parts), Powder Coated, Satin (Body)
Height
24.5mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
K0122.1A03X45
Diameter
13mm
Height
24.5mm
Length
40mm
Screw Length
45.00mm
Thread Size
#10-24
Overall Length
47 mm
Overall Height
79 mm
Width
0.51"
Thread Length
45 mm
Details
Color
Silver
Finish
Thread Standard
UNC
Finish - Machining
Powder Coated
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Zinc, Components Material Steel, Color Silver, Thread Size #10-24, Thread Standard UNC, Screw Length 45.00mm, Overall Height 79 mm, Overall Length 47 mm, Thread Type External, Standards DIN EN 12844, DIN EN ISO 4753, RoHS, Mounting Type Threaded Stud, Finish - Machining Powder Coated