  • Mfr # K0122.1A13X50
  • Zoro # G7282515
Color
Silver
Diameter
13mm
Finish
Black Oxide (Parts), Powder Coated, Satin (Body)
Height
24.5mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
K0122.1A13X50
Diameter
13mm
Height
24.5mm
Length
40mm
Screw Length
50.00mm
Thread Size
#10-32
Overall Length
47 mm
Width
0.51"
Overall Height
84 mm
Thread Length
50 mm
Details
Color
Silver
Finish
Steel
Finish - Machining
Powder Coated
Thread Standard
UNF
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Zinc, Components Material Steel, Color Silver, Thread Size #10-32, Thread Standard UNF, Screw Length 50.00mm, Overall Height 84 mm, Overall Length 47 mm, Thread Type External, Standards DIN EN 12844, DIN EN ISO 4753, RoHS, Mounting Type Threaded Stud, Finish - Machining Powder Coated