  • Mfr # K0122.1A23X15
  • Zoro # G7282768
Base Dia. (In.)
0.39
Color
Silver
Diameter
13mm
Finish
Black Oxide (Parts), Powder Coated, Satin (Body)
Height
24.5mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
K0122.1A23X15
Base Dia. (In.)
0.39
Diameter
13mm
Height
24.5mm
Length
40mm
Screw Length
15.00mm
Thread Size
1/4"-20
Overall Length
47 mm
Overall Height
49 mm
Height (In.)
0.97
Width
0.51"
Thread Length
15 mm
Details
Color
Silver
Finish
Thread Standard
UNC
Steel
Finish - Machining
Powder Coated
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Zinc, Components Material Steel, Color Silver, Thread Size 1/4 In.-20, Thread Standard UNC, Screw Length 15.00mm, Overall Height 49 mm, Overall Length 47 mm, Thread Type External, Standards DIN EN 12844, DIN EN ISO 4753, RoHS, Mounting Type Threaded Stud, Finish - Machining Powder Coated