  • Mfr # K0122.3106X40
  • Zoro # G7272408
Color
Silver
Diameter
21mm
Finish
Black Oxide (Parts), High-Gloss Chrome (Body), Powder Coated
Height
37mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
K0122.3106X40
Diameter
21mm
Height
37mm
Length
80mm
Screw Length
40.00mm
Overall Length
91 mm
Overall Height
98.5 mm
Width
0.83"
Thread Length
40 mm
Details
Color
Silver
Finish
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Zinc, Components Material Steel, Color Silver, Thread Size M10, Thread Standard Metric, Screw Length 40.00mm, Overall Height 98.5 mm, Overall Length 91 mm, Thread Type External, Standards DIN EN 12844, DIN EN ISO 4753, RoHS, Mounting Type Threaded Stud