  • Mfr # K0122.4A53X70
  • Zoro # G7283845
Diameter
27mm
Finish
Black Oxide (Parts), Powder Coated, Satin (Body)
Height
43mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
K0122.4A53X70
Diameter
27mm
Height
43mm
Length
95mm
Screw Length
70.00mm
Thread Size
1/2"-13
Overall Length
109 mm
Overall Height
137.5 mm
Width
1.06"
Thread Length
70 mm
Finish
Steel
Finish - Machining
Powder Coated
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Zinc, Components Material Steel, Color Silver, Thread Size 1/2 In.-13, Thread Standard UNC, Screw Length 70.00mm, Overall Height 137.5 mm, Overall Length 109 mm, Thread Type External, Standards DIN EN 12844, DIN EN ISO 4753, RoHS, Mounting Type Threaded Stud, Finish - Machining Powder Coated