  • Mfr # K0122.4A41X45
  • Zoro # G0864683
Screw Length
45.00mm
Color
Black
Height
4.25"
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
K0122.4A41X45
Screw Length
45.00mm
Thread Size
3/8"-16
Height
4.25"
Overall Length
109 mm
Height (In.)
Overall Height
112.5 mm
Handle Height - Maximum
67.5 mm
Thread Length
45 mm
Hub Height
43 mm
Handle Height - Minimum
63 mm
Handle Length
95 mm
Color
Black
Thread Standard
UNC
Handle Material
Measurement System
Inch
Thread Material
Steel
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Zinc, Components Material Steel, Color Black, Thread Size 3/8 In.-16, Thread Standard UNC, Screw Length 45.00mm, Overall Height 112.5 mm, Overall Length 109 mm, Thread Type External, Standards DIN EN 12844, DIN EN ISO 4753, RoHS, Mounting Type Threaded Stud