  • Mfr # K0122.4103X35
  • Zoro # G7317381
/ea
Key Features
Base Dia. (In.)
3/4
Color
Silver
Diameter
27mm
Finish
Black Oxide (Parts), Powder Coated, Satin (Body)
Height
43mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
K0122.4103X35
Dimensions
Base Dia. (In.)
3/4
Diameter
27mm
Height
43mm
Length
95mm
Screw Length
35.00mm
Thread Size
M10
Overall Length
109 mm
Height (In.)
1.69
Overall Height
102.5 mm
Width
1.06"
Thread Length
35 mm
Details
Color
Silver
Finish
Material
Diecast Zinc, Steel
Standards
DIN EN 12844, DIN EN ISO 4753, RoHS
Thread Type
External
Components
Metric
Finish - Machining
Powder Coated
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Zinc, Components Material Steel, Color Silver, Thread Size M10, Thread Standard Metric, Screw Length 35.00mm, Overall Height 102.5 mm, Overall Length 109 mm, Thread Type External, Standards DIN EN 12844, DIN EN ISO 4753, RoHS, Mounting Type Threaded Stud, Finish - Machining Powder Coated