  • Mfr # K0122.4123X20
  • Zoro # G7301421
Color
Silver
Diameter
27mm
Height
43mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
K0122.4123X20
Diameter
27mm
Height
43mm
Length
95mm
Screw Length
20.00mm
Thread Size
M12
Overall Length
109 mm
Width
1.06"
Overall Height
87.5 mm
Thread Length
20 mm
Details
Color
Silver
Steel
Finish - Machining
Powder Coated
Thread Standard
Metric
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Zinc, Components Material Steel, Color Silver, Thread Size M12, Thread Standard Metric, Screw Length 20.00mm, Overall Height 87.5 mm, Overall Length 109 mm, Thread Type External, Standards DIN EN 12844, DIN EN ISO 4753, RoHS, Mounting Type Threaded Stud, Finish - Machining Powder Coated