  • Mfr # K0122.5A63X55
  • Zoro # G7302316
Base Dia. (In.)
0.91
Color
Silver
Diameter
31mm
Finish
Black Oxide (Parts), Powder Coated, Satin (Body)
Height
49mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
K0122.5A63X55
Base Dia. (In.)
0.91
Diameter
31mm
Height
49mm
Length
110mm
Screw Length
55.00mm
Thread Size
5/8"-11
Overall Length
126 mm
Height (In.)
1.93
Overall Height
132.5 mm
Width
0.91"
Thread Length
55 mm
Details
Color
Silver
Finish
Teardrop
Finish - Machining
Powder Coated
Thread Standard
UNC
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Zinc, Components Material Steel, Color Silver, Thread Size 5/8 In.-11, Thread Standard UNC, Screw Length 55.00mm, Overall Height 132.5 mm, Overall Length 126 mm, Thread Type External, Standards DIN EN 12844, DIN EN ISO 4753, RoHS, Mounting Type Threaded Stud, Finish - Machining Powder Coated