  • Mfr # K0122.5163X70
  • Zoro # G7290967
Color
Silver
Diameter
31mm
Height
49mm
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
K0122.5163X70
Diameter
31mm
Height
49mm
Length
110mm
Screw Length
70.00mm
Thread Size
M16
Overall Length
126 mm
Width
0.91"
Overall Height
147.5 mm
Thread Length
70 mm
Details
Color
Silver
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Zinc, Components Material Steel, Color Silver, Thread Size M16, Thread Standard Metric, Screw Length 70.00mm, Overall Height 147.5 mm, Overall Length 126 mm, Thread Type External, Standards DIN EN 12844, DIN EN ISO 4753, RoHS, Mounting Type Threaded Stud, Finish - Machining Powder Coated