  • Mfr # K0122.51627X80
  • Zoro # G7284317
Color
Red
Diameter
31mm
Height
49mm
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
K0122.51627X80
Diameter
31mm
Height
49mm
Length
110mm
Screw Length
80.00mm
Thread Size
M16
Overall Length
126 mm
Overall Height
157.5 mm
Width
0.91"
Thread Length
80 mm
Details
Color
Red
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Zinc, Components Material Steel, Color Red, Thread Size M16, Thread Standard Metric, Screw Length 80.00mm, Overall Height 157.5 mm, Overall Length 126 mm, Thread Type External, Standards DIN EN 12844, DIN EN ISO 4753, RoHS, Mounting Type Threaded Stud, Finish - Machining Powder Coated