  • Mfr # K0123.0A21X25
  • Zoro # G7261567
Color
Black
Diameter
13mm
Finish
Uncoated (Parts), Powder Coated, Satin (Body)
Height
24.5mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
K0123.0A21X25
Diameter
13mm
Height
24.5mm
Length
30mm
Screw Length
25.00mm
Thread Size
1/4"-20
Overall Length
37 mm
Overall Height
58 mm
Width
0.51"
Hub Height
24.5 mm
Handle Height - Minimum
30 mm
Handle Height - Maximum
33 mm
Handle Length
30 mm
Thread Length
25 mm
Details
Color
Black
Finish
Thread Standard
UNC
Measurement System
Inch
Thread Material
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Zinc, Components Material Stainless Steel, Color Black, Thread Size 1/4 In.-20, Thread Standard UNC, Screw Length 25.00mm, Overall Height 58 mm, Overall Length 37 mm, Thread Type External, Standards DIN EN 12844, DIN EN ISO 4753, RoHS, Mounting Type Threaded Stud, Finish - Machining Powder Coated