  • Mfr # K0123.0051X10
  • Zoro # G7301850
Color
Black
Diameter
13mm
Finish
Uncoated (Parts), Powder Coated, Satin
Height
24.5mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
K0123.0051X10
Diameter
13mm
Height
24.5mm
Length
30mm
Screw Length
10.00mm
Thread Size
M5
Overall Length
37 mm
Overall Height
43 mm
Width
0.51"
Hub Height
24.5 mm
Handle Length
30 mm
Handle Height - Maximum
33 mm
Handle Height - Minimum
30 mm
Thread Length
10 mm
Details
Color
Black
Finish
Thread Standard
Metric
Measurement System
Metric
Thread Material
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Zinc, Components Material Stainless Steel, Color Black, Thread Size M5, Thread Standard Metric, Screw Length 10.00mm, Overall Height 43 mm, Overall Length 37 mm, Thread Type External, Standards DIN EN 12844, DIN EN ISO 4753, RoHS, Mounting Type Threaded Stud, Finish - Machining Powder Coated