  • Mfr # K0117.1A21X30
  • Zoro # G1897664
Screw Length
30.00mm
Height
2.46"
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
K0117.1A21X30
Screw Length
30.00mm
Thread Size
1/4"-20
Height
2.46"
Overall Length
46 mm
Height (In.)
Overall Height
65.5 mm
Handle Length
39 mm
Hub Height
24.5 mm
Handle Height - Minimum
32.5 mm
Thread Length
30 mm
Handle Height - Maximum
35.5 mm
Type
External Threads, Stainless Steel Components
Thread Standard
UNC
Measurement System
Inch
Description
Adjustable Handle, Handle Type Ball Knob, Handle Material Zinc, Components Material Stainless Steel, Color Black, Thread Size 1/4 In.-20, Thread Standard UNC, Screw Length 30.00mm, Overall Height 65.5 mm, Overall Length 46 mm, Thread Type External, Standards DIN EN 12844, DIN EN ISO 4753, RoHS, Mounting Type Threaded Stud