  • Mfr # K0117.1061X30
  • Zoro # G1224885
Screw Length
30.00mm
Height
2.46"
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
K0117.1061X30
Screw Length
30.00mm
Thread Size
M6
Height
2.46"
Overall Length
46 mm
Height (In.)
Overall Height
65.5 mm
Thread Length
30 mm
Handle Length
39 mm
Handle Height - Minimum
32.5 mm
Handle Height - Maximum
35.5 mm
Hub Height
24.5 mm
Type
External Threads, Stainless Steel Components
Thread Standard
Metric
Measurement System
Metric
Description
Adjustable Handle, Handle Type Ball Knob, Handle Material Zinc, Components Material Stainless Steel, Color Black, Thread Size M6, Thread Standard Metric, Screw Length 30.00mm, Overall Height 65.5 mm, Overall Length 46 mm, Thread Type External, Standards DIN EN 12844, DIN EN ISO 4753, RoHS, Mounting Type Threaded Stud