  • Mfr # K0123.1051X20
  • Zoro # G7262151
Color
Black
Diameter
13mm
Finish
Uncoated (Parts), Powder Coated, Satin
Height
24.5mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
K0123.1051X20
Diameter
13mm
Height
24.5mm
Length
40mm
Screw Length
20.00mm
Thread Size
M5
Overall Length
47 mm
Overall Height
54 mm
Width
0.51"
Handle Height - Maximum
34 mm
Handle Height - Minimum
31 mm
Thread Length
20 mm
Hub Height
24.5 mm
Handle Length
40 mm
Details
Color
Black
Finish
Thread Standard
Metric
Stainless Steel
Thread Material
Measurement System
Metric
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Zinc, Components Material Stainless Steel, Color Black, Thread Size M5, Thread Standard Metric, Screw Length 20.00mm, Overall Height 54 mm, Overall Length 47 mm, Thread Type External, Standards DIN EN 12844, DIN EN ISO 4753, RoHS, Mounting Type Threaded Stud, Finish - Machining Powder Coated