  • Mfr # K0270.5A616X60
  • Zoro # G3624372
Screw Length
60.00mm
Color
Yellow
Height
5.24"
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
K0270.5A616X60
Screw Length
60.00mm
Thread Size
5/8"-11
Height
5.24"
Overall Length
126 mm
Height (In.)
Overall Height
137 mm
Thread Length
60 mm
Color
Yellow
Thread Standard
UNC
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Fiberglass-Reinforced Plastic, Components Material Stainless Steel, Color Yellow, Thread Size 5/8 In.-11, Thread Standard UNC, Screw Length 60.00mm, Overall Height 137 mm, Overall Length 126 mm, Thread Type External, Features Die-Cast Zinc Toothed Ring, Standards DIN EN ISO 4753, RoHS, Mounting Type Threaded Stud