  • Mfr # K0123.92102X20
  • Zoro # G7294905
Color
Orange
Diameter
18.5mm
Height
32mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
K0123.92102X20
Diameter
18.5mm
Height
32mm
Length
65mm
Screw Length
20.00mm
Thread Size
M10
Overall Length
74.5 mm
Overall Height
65.5 mm
Width
0.73"
Handle Height - Maximum
45.5 mm
Handle Height - Minimum
42.5 mm
Thread Length
20 mm
Hub Height
32 mm
Handle Length
65 mm
Details
Color
Orange
Standards
DIN EN 12844, DIN EN ISO 4753, RoHS
Thread Standard
Metric
Measurement System
Metric
Thread Material
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Zinc, Components Material Stainless Steel, Color Orange, Thread Size M10, Thread Standard Metric, Screw Length 20.00mm, Overall Height 65.5 mm, Overall Length 74.5 mm, Thread Type External, Standards DIN EN 12844, DIN EN ISO 4753, RoHS, Mounting Type Threaded Stud, Finish - Machining Powder Coated