  • Mfr # K0123.93A32X25
  • Zoro # G7285525
Diameter
21mm
Height
41.5mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
K0123.93A32X25
Diameter
21mm
Height
41.5mm
Length
80mm
Screw Length
25.00mm
Thread Size
5/16"-18
Overall Length
91 mm
Width
0.83"
Overall Height
83.5 mm
Handle Height - Maximum
58.5 mm
Handle Length
80 mm
Handle Height - Minimum
54.5 mm
Hub Height
41.5 mm
Thread Length
25 mm
Standards
DIN EN ISO 4753, RoHS
Thread Standard
UNC
Measurement System
Inch
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Zinc, Components Material Stainless Steel, Color Orange, Thread Size 5/16 In.-18, Thread Standard UNC, Screw Length 25.00mm, Overall Height 83.5 mm, Overall Length 91 mm, Thread Type External, Standards DIN EN ISO 4753, RoHS, Mounting Type Threaded Stud, Finish - Machining Powder Coated