  • Mfr # K0123.93A32X60
  • Zoro # G7285428
Diameter
21mm
Height
41.5mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
K0123.93A32X60
Diameter
21mm
Height
41.5mm
Length
80mm
Screw Length
60.00mm
Thread Size
5/16"-18
Overall Length
91 mm
Overall Height
118.5 mm
Width
0.83"
Hub Height
41.5 mm
Handle Length
80 mm
Handle Height - Minimum
54.5 mm
Thread Length
60 mm
Handle Height - Maximum
58.5 mm
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Zinc, Components Material Stainless Steel, Color Orange, Thread Size 5/16 In.-18, Thread Standard UNC, Screw Length 60.00mm, Overall Height 118.5 mm, Overall Length 91 mm, Thread Type External, Standards DIN EN ISO 4753, RoHS, Mounting Type Threaded Stud, Finish - Machining Powder Coated