  • Mfr # K0646.15211A1X20
  • Zoro # G6123031
Overall Width
22 mm
Overall Length
79.6 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
K0646.15211A1X20
Overall Width
22 mm
Overall Length
79.6 mm
Width
22mm
Thread Size
#10-32
Screw Length
20.00mm
Thread Length
20 mm
Center Height - Maximum
14 mm
Clamped Height
23.4 mm
Handle Length
71.5 mm
Handle Width
16 mm
Type
Internal Threads
RoHS
Thread Standard
UNF
Handle Material
Features
Thrust Washer
Measurement System
Inch
Clamping Distance
1.15 mm
Clamping Force - Maximum
2.5 kN
Description
Cam Handle, Threaded Stud, Cam Lever, Plastic, Thread Size #10-32, Overall Length 79.6 mm