  • Mfr # K0871.12X40
  • Zoro # G702059419
External Hex Drive
Class 8.8 Material Grade/Class
Thread Size
M12
Head Width
19 mm
Material
Steel
Finish
Black Oxide
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
K0871.12X40
Thread Size
M12
Fastener Length
40 mm
Head Width
19 mm
Thread Length
40 mm
Head Height
7.5 mm
Head Dia.
19 mm