  • Mfr # K0261.5108X60
  • Zoro # G0540355
Overall Length
40 mm
Thread Size
M8
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
K0261.5108X60
Overall Length
40 mm
Thread Size
M8
Screw Length
2.36"
Diameter
1.57"
Overall Height
31 mm
Handle Diameter
40 mm
Base Height
13 mm
Thread Length
60 mm
Base Diameter
16.5 mm
Description
Hand Knob, Handle Type Knurled Round, Handle Material Thermoplastic, Mounting Type Threaded Stud, Thread Size M8, Overall Height 31 mm, Screw Length 2.36 In., Overall Length 40 mm, Tap Type Not Applicable, Includes -, Standards RoHS, Color Gray, Features Bright Threaded Pin, Finish Matte