  • Mfr # K1160.16X60
  • Zoro # G1009396
Thread Size
M16
Screw Length
60 mm
Finish
Black Oxide
Drive Size
14 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
K1160.16X60
Thread Size
M16
Screw Length
60 mm
Drive Size
14 mm
Head Height
10 mm
Minimum Thread Length
38 mm