  • Mfr # K0706.17X100
  • Zoro # G602065312
Thread Size
M16
Shoulder Diameter
17 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
K0706.17X100
Thread Size
M16
Shoulder Diameter
17 mm
Shoulder Length
100 mm
Head Diameter
26.17 mm
Head Height
10 mm
Thread Length
25 mm
Width
24 mm