  • Mfr # K0705.04X16
  • Zoro # G802083246
/ea
Key Features
Socket Head
Hex Drive
System of Measurement
Metric
Thread Size
M3
Shoulder Diameter
4 mm
Material
Steel
Finish
Bright
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
K0705.04X16
Country of Origin
China
Dimensions
Thread Size
M3
Shoulder Diameter
4 mm
Shoulder Length
16 mm
Head Diameter
7 mm
Head Height
3 mm
Thread Length
7 mm
Width
2 mm