  • Mfr # K0705.08X16
  • Zoro # G102083090
Thread Size
M6
Shoulder Diameter
8 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
K0705.08X16
Country of Origin
Taiwan, Province of China
Dimensions
Thread Size
M6
Shoulder Diameter
8 mm
Shoulder Length
16 mm
Head Diameter
13 mm
Head Height
5.5 mm
Thread Length
11 mm
Width
4 mm