  • Mfr # K1473.40102X40
  • Zoro # G102081850
Thread Size
M10
Material
Stainless Steel
Head Height
25 mm
Head Thickness
14 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
K1473.40102X40
Thread Size
M10
Fastener Length
40 mm
Head Height
25 mm
Head Thickness
14 mm
Head Width
40 mm
Head Dia.
40 mm
Thread Length
40 mm