  • Mfr # K1473.3208X20
  • Zoro # G202081675
Thread Size
M8
Material
Steel
Head Height
22 mm
Head Thickness
13 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
K1473.3208X20
Thread Size
M8
Fastener Length
20 mm
Head Height
22 mm
Head Thickness
13 mm
Head Width
32 mm
Head Dia.
32 mm
Thread Length
20 mm