  • Mfr # K1473.3208X40
  • Zoro # G602081718
Thread Size
M8
Material
Steel
Head Height
22 mm
Head Thickness
13 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
K1473.3208X40
Thread Size
M8
Fastener Length
40 mm
Head Height
22 mm
Head Thickness
13 mm
Head Width
32 mm
Head Dia.
32 mm
Thread Length
40 mm