  • Zoro # G0911149
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Material
Galvanized Steel
Cable Dia. Range
1.25" to 1.49" (31.75 to 37.85 mm)
Mesh Length
14" (35.6 cm)
Eye Style
1060-Pound Load
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
KPL125-1
Zoro #
G0911149
UPC #
Country of Origin
United States
Dimensions
Cable Dia. Range
Mesh Length
14" (35.6 cm)