  • Mfr # KSRK100-1
  • Zoro # G0910878
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Material
Galvanized Steel
Cable Dia. Range
1.00" to 1.24" (25.4 to 31.50 mm)
Mesh Length
12" (30.5 cm)
Eye Style
680-Pound Load
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
KSRK100-1
Country of Origin
United States
Dimensions
Cable Dia. Range
Mesh Length
12" (30.5 cm)