  • Mfr # KSSK125-1
  • Zoro # G0910756
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Material
Galvanized Steel
Cable Dia. Range
1.25" to 1.49" (31.75 to 37.85 mm)
Eye Style
800-Pound Load
Mesh Length
16" (40.6 cm)
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
KSSK125-1
Country of Origin
United States
Dimensions
Cable Dia. Range
Mesh Length
16" (40.6 cm)