  • Mfr # KM40TSSMC22028M
  • Zoro # G3810099
Overall Length
71.45mm
Shank Dia.
40.00mm
Coolant Fed
Coolant Through
Pilot Length
18.50mm
Pilot Dia.
22.00mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
KM40TSSMC22028M
Country of Origin
United States
Dimensions
Overall Length
71.45mm
Shank Dia.
40.00mm
Pilot Length
18.50mm
Pilot Dia.
22.00mm
Taper Size
Item
Shell Mill Holder
Projection
28.00mm