  • Mfr # KM63TSCS27040M
  • Zoro # G3812530
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Overall Length
101.05mm
Shank Dia.
63.00mm
Pilot Length
33.00mm
Coolant Fed
Coolant Through
Taper Size
KM63TS
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
KM63TSCS27040M
Country of Origin
Mexico
Dimensions
Overall Length
101.05mm
Shank Dia.
63.00mm
Pilot Length
33.00mm
Taper Size
KM63TS
Pilot Dia.
27.00mm
Details
Coolant Fed
Coolant Through
Item
Shell Mill Holder
Projection
40.00mm