  • Mfr # KM80TSSMC60070M
  • Zoro # G3813772
Key Features
Overall Length
139.95mm
Shank Dia.
80.00mm
Pilot Length
25.00mm
Coolant Fed
Coolant Through
Taper Size
KM80TS
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
KM80TSSMC60070M
Country of Origin
United States
Dimensions
Overall Length
139.95mm
Shank Dia.
80.00mm
Pilot Length
25.00mm
Taper Size
KM80TS
Pilot Dia.
60.00mm
Details
Item
Shell Mill Holder
Coolant Fed
Coolant Through
Projection
70.00mm