  • Mfr # KM63TSSMC40045M
  • Zoro # G3812923
Overall Length
111.45mm
Shank Dia.
63.00mm
Pilot Length
26.50mm
Coolant Fed
Coolant Through
Projection
45.00mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
KM63TSSMC40045M
Country of Origin
Mexico
Dimensions
Overall Length
111.45mm
Shank Dia.
63.00mm
Pilot Length
26.50mm
Pilot Dia.
40.00mm
Taper Size
Item
Shell Mill Holder
Projection
45.00mm